Targi DREMA 2013 – złote medale

Złoty Medal MTP, to jedna z najbardziej prestiżowych i cenionych nagród na polskim rynku, o najdłuższej bo ponad trzydziestoletniej tradycji. Wyróżnienie to jest niewątpliwie potwierdzeniem jakości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku.

 

W tym roku, szanowne jury konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Jana Żurka, Kierownika Zakładu Projektowania Technologii oraz Prorektora ds. współpracy z gospodarką Politechniki Poznańskiej, przyznało Złoty Medal MTP jedenastu produktom. Wszystkie zobaczyć będzie można między 16 a 19 kwietnia 2013 na specjalnie oznaczonych stoiskach, na targach DREAM i FURNICA.

 

Po werdykcie Sądu Konkursowego i przyznaniu Złotych Medali wybranym produktom, zaczyna się kolejny etap rywalizacji. Przedstawiciele branży i konsumenci mogą w osobnym konkursie „ZŁOTY MEDAL – WYBÓR KONSUMENTÓW” oddawać swoje głosy na najlepszy, w ich opinii, produkt targów.

Głosowania prowadzone są na stronie www.zlotymedal.mtp.pl oraz za pomocą interaktywnych ekranów dotykowych w specjalnie stworzonych przestrzeniach Stref Mistrzów na terenie Targów.

 

Odpylacz NESTRO NE 250
NESTRO LUFTTECHNIK GmbH, Niemcy / zgłaszający: NESTRO PPHU sp. z o.o., Stare Olesno

Odpylacz działający w systemie podciśnieniowym. Budowany w systemie modułowym, umożliwia dobrania filtra o odpowiednich parametrach do każdego zakładu. Gdy produkt uboczny (trociny, pył) jest odciągnięty ze stanowiska pracy, a powietrze odfiltrowane kierowane jest z powrotem na halę maszyn, to trociny lub pył opadają do zasobników pod filtrem. Odpylacz gwarantuje wyeliminowanie strat energii cieplnej. Program dostawy obejmuje cały zakres produktów, które tworzą kilkuetapowy ciąg technologiczny.

 

P-System – narzędzia diamentowe
LEUCO Ledermann GmbH & Co. KG, Niemcy

P-system nie powoduje klasycznej operacji skrawania – złuszcza obrabiany materiał. Zadziwiające wyniki obróbki uzyskuje się w materiałach z trudnymi powłokami, jak wysokopołyskowe, z folią ochronną, HPL/CPL, z forniru, papieru i twardych powłokach lakierowych. Doskonałe wyniki przy obróbce przeciwbieżnej w poprzek włókien drewna bez wyrwań, przy gotowej do lakierowania bez szlifowania powierzchni płyt warstwowych. Bezwyrwaniowe wyjście narzędzia z materiału oklejonego obrzeżem.

 

 

 

 

Centrum obróbcze 2030 WM
SERON Kołodziejczyk sp.j., Zbydniów

Czteroosiowa maszyna obróbcza sterowana numerycznie, wyposażona w system automatycznej wymiany narzędzi oraz płynną oś C (obsługa agregatów kątowych). Niezawodne wrzeciono HSD. Mocna, stalowa, spawana, sztywna konstrukcja. Innowacyjne sterowanie. Obrabiarka zaprojektowana dla bardziej wymagających klientów, przy zachowaniu intuicyjnej obsługi. Dzięki dużemu prześwitowi bramy, mamy możliwość obrabiania elementów do pięciuset milimetrów wysokości oraz stosowania szerokiej gamy agregatów kątowych.

 

 

Centrum obróbcze do wiercenia i frezowania UNIFLEX HP
SCM GROUP S.A., Włochy / zgłaszający: SCM GROUP POLSKA sp. z o.o., Suchy Las

Wszechstronna wiertarka sterowana numerycznie, przeznaczona do obróbki krótkich serii produkcyjnych. Krótki czas przezbrojenia, pozwalający na sprawną obróbkę różnych elementów. Wiercenie dwóch elementów w jednym cyklu roboczym. Możliwa obróbka elementów z 6 stron. Bogata gama dodatkowego wyposażenia pozwala na dodatkowe rodzaje obróbki (frezowanie, cięcie, wiercenie gniazd pod zawiasy puszkowe w jednym takcie). Sprawna, uniwersalna i interesująca cenowo obrabiarka do obróbki wiertarskiej.

 

Centrum obróbcze CNC ROVER A 2231 G FT
BIESSE S.P.A., Włochy / zgłaszający: Teknika sp. z o.o., Warszawa

Nowe rozwiązanie BIESSE odpowiadające na potrzeby obróbki typu Nesting. Najnowsze rozwiązania technologiczne, niezwykle elastyczny stół roboczy i innowacyjny, opcjonalny system załadunku i rozładunku (faza załadunku i wyładunku odbywają się w tym samym czasie, zapewniając całkowite bezpieczeństwo dla operatora, który wyładowuje gotowy element w czasie, gdy nowy jest już obrabiany) sprawiają, że jest to niezawodna i konkurencyjna maszyna.

 

Spiralny wał strugarski SILENT – POWER
Felder KG, Austria / zgłaszający: Felder Group Polska sp. z o.o., Żory

Przełomowość Silent-Power bazuje na geometrii spiralnie ułożonych noży, których płynny zbiór zapewnia doskonałe wyniki strugania niezależnie od gatunku drewna; redukcji średnio o 10 dB natężenia dźwięku, co oznacza 50% obniżenie poziomu odczuwanego hałasu; ekonomiczności użytkowania ze względu na 4-ostrzowe noże, które pojedynczo można obracać i wymieniać bez dodatkowego ustawiania. Wykonane z węglika spiekanego, odznaczają się 20-krotnie wyższą żywotnością. 20% obniżenie kosztów energii.

 

Cutter Taurus XD Gerber Technology do rozkroju skóry
Gerber Technology, USA / zgłaszający: INTEX sp. z o.o., Katowice

Cutter TAURUS XD jest zaawansowanym systemem automatycznego jednowarstwowego rozkroju skór. Przeznaczony do rozkroju całych błamów skóry, jak również części błamów. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla firm produkujących gotowe wyroby, jak i dla podwykonawców wykonujących gotowe, szyte elementy tapicerskie oraz firm planujących wykonywanie usług rozkroju skóry. Podsystemem pomocniczym urządzenia jest stanowisko przedoperacyjnego oznaczenia błamów (skór).

 

Magazyn powierzchniowy BARGSTEDT OPTIMAT TLF 210
Bargstedt Handlingsysteme GmbH, Niemcy / zgłaszający: HOMAG POLSKA sp. z o.o., Środa Wlkp.

Dla w pełni zautomatyzowanego transportu oraz efektywnego magazynowania materiałów w formie płyt. Płyty mogą być magazynowane wzdłuż i w poprzek, nie zajmując dodatkowego miejsca. Możliwy transport surowych płyt MDF o gr. 3mm oraz ciężkich płyt o wadze 250 kg. Brak straty czasu na szukanie właściwej płyty, łatwa manipulacja przy dużych możliwościach sortowania. Zoptymalizowane stany magazynowe – magazynowane są tylko płyty używane w najbliższym czasie. Brak porysowanych i poobijanych płyt.

 

Zapraszamy na targi DREMA i FURNICA 16 – 19 kwietnia 2013, gdzie zapoznać się będzie można bliżej ze Złotymi Medalistami MTP.